Przemierzając przedmieścia Gdyni i dzielnice takie jak Wiczlino, możemy spotkać kilka obiektów, których architektura powinna wywołać u nas uśmiech. Na tych terenach domy buduje wielu nowobogackich, którzy dysponują pokaźną gotówką, natomiast nie mają za grosz zmysłu estetycznego. Żeby lepiej zobrazować co mam na myśli, dodam, że budowle takie jak te, internetowe memy określają mianem „domów Janusza”.

Na jednej z takich posesji właściciel postawił np. piramidę. Piramida sąsiaduje z kortem i otoczona jest fosą. Sąsiad właściciela tej posesji albo mu pozazdrościł, albo został przez niego zainspirowany, bo dom naprzeciwko wyposażony jest w piramidę dwa razy większą, która wyrasta z basenu. Piramida ma szklany dach, co jak sądzę ma pomóc kąpiącym się w basenie asymilować energię z kosmosu oraz sprawić, że będą żyli dłużej i cieszyli się lepszym zdrowiem niż ci, którzy piramidy na swojej posesji nie posiadają.
Oczywiście każdy ma prawo robić ze swoim terenem co chce. Ale biorąc pod uwagę ilu ludzi na świecie głoduje, wznoszenie piramid w ogródku jest jednak w złym guście.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.