Faktury elektroniczne są doskonałym rozwiązaniem dla każdej firmy, która przesyła swoim klientom rachunki za pośrednictwem poczty. Oprócz oszczędności papieru i znaczków, elektroniczny obieg faktur pozwala firmom na tworzenie szablonów faktur, które mogą być wykorzystane bez ograniczeń czasowych. Jedyne co może zrobić firma to zmienić kwotę, termin czy logo.

Elektroniczna faktura zawiera wszystkie istotne dane, jakie zawiera tradycyjna faktura jak np. numer wraz z unikalnym identyfikatorem dla każdej firmy. To pozwala na porządek i dobrą organizację.
Elektroniczny obieg faktur to system, do którego możemy wprowadzić także logo firmy, co pozwala postrzegać firmę jako profesjonalną i dbającą o szczegóły. Faktura zawiera także adres, numer telefonu, adres e-mail firmy. To zdecydowanie ułatwia późniejszy kontakt klienta z firmą.
Podobnie oddziałuje możliwość umieszczenia szczegółowych informacji o klientach.

Elektroniczny obieg faktur to w pełni profesjonalny system zwiększający wydajność firmy i w znaczący sposób wpływający na oszczędność środków finansowych oraz czasu, a także lepszą organizację pracy.