Remontując mieszkanie coraz częściej decydujemy się na wybór fototapety. Nic dziwnego – to szybki, prosty i niedrogi sposób na odświeżenie wystroju pomieszczenia. Wystarczy zmierzyć pokój, znaleźć odpowiedni wzór i już możemy zamawiać nasze fototapety na wymiar. Jednak wybór tej jednej nie zawsze bywa prosty – katalogi fototapet gotowych do użytku zawierają czasami setki, o ile nie tysiące, wzorów. Jeśli dodamy do tego możliwość wykorzystania własnych fotografii z domowego archiwum oraz samodzielnego zaprojektowania fototapety od podstaw, wybór końcowy staje się naprawdę trudny!
Co zatem będzie modne w tym roku?
Coraz większą popularnością cieszą się fototapety imitujące cegłę: zarówno tę naturalną, jak i polerowaną. Również imitacje drewna, desek nieheblowanych zyskują grono wiernych fanów.
Często zamawiane są również widoki na dużą przestrzeń, powiększające optycznie pomieszczenie; panoramy górskie, piaszczyste plaże, architektura miasta. Nieco oddechu i świeżości przyniesie naszemu mieszkaniu również fototapeta z zielenią – swojski las lub bujna dżungla.