Od czasu do czasu słyszymy w mediach historie osób, które zwyciężyły w różnego rodzaju loteriach, wygrywając przy tym niewyobrażalne często sumy pieniędzy. Perspektywa stania się z dnia na dzień milionerem dla wielu ludzi jest na tyle kusząca, że również postanawiają wziąć udział w podobnych loteriach.

Najczęściej wybieraną drogą do ewentualnego bogactwa jest udanie się do kolektury Lotto i wypełnienie odpowiedniego kuponu. Tu możliwości jest kilka ? do najpopularniejszych w naszym kraju należy bez wątpienia skreślanie sześciu liczb (lub powierzenie swego losu komputerowi, który zrobi to na tzw. ?chybił-trafił?), ale chętnie wybieramy też ?Mini Lotto?, ?Ekstra Pensję? czy ?Kaskadę?. Niemałym powodzeniem cieszą się również zdrapki.
Kolektury Lotto szczególnie oblegane bywają podczas tzw. kumulacji, gdy do wygrania jest większa niż zazwyczaj suma pieniędzy. Wówczas standardowe 2 miliony złotych często zamieniają się w kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt milionów, co sprawia, że chętnych do wzbogacenia się jest o wiele więcej.

Szczęściu z pewnością należy pomagać, warto jednak zachować tu zdrowy rozsądek ? każdy kupon kosztuje co najmniej kilka zł, a szansa na wygraną jest naprawdę znikoma.