Kiedyś z konopi wytwarzano ubrania oraz karoserie samochodów, dzisiaj jest to nie do uwierzenia, ale jednak tak było. Materiał wykonany z konopi był odporny na wstrząsy i duże uszkodzenia mechaniczne, poza tym był ekologiczny, naturalny i biodegradowalny. Trudno w to uwierzyć, ale konopie indyjskie nie były tylko środkiem odurzającym i narkotycznym, ale także niezwykle użytecznym i trwałym materiałem.

Dzisiaj swój renesans przeżywa olej konopny, niewiele ma on wspólnego z konopiami indyjskimi, ponieważ jest to ich siewna odmiana, jest on jednak bardzo prozdrowotny, ma zbawienny wpływ na organizm ludzki oraz coraz częściej używany jest w kosmetologii, a my sami możemy korzystać z jego dobrodziejstw, używając go do sałatek czy sosów, w naszej kuchni.
Olej konopny pozyskujemy z konopi siewnych, prawdopodobnie ta roślina była kiedyś bardzo popularna w Polsce i często można ją było spotkać na polach. Niemalże w każdym domu dostępny był olej konopny, używano go często, prawie co dziennie, a współczesna nauka dowiodła, że jego właściwości są nieocenione.