Podczas wymiany drzwi lub podczas budowy domu, problem drzwi stanie przed nami otworem. Co prawda już projektanci zakładają, na etapie projektu, że drzwi mają być takie a nie inne. Jednak my sami chcemy wybrać dla siebie jak najbardziej trwałe, wygodne a przy tym bardzo funkcjonalne i ładne drzwi.
Każdy producent drzwi stara się by jego produkt był jak najlepszy, dlatego produkcja drzwi polega na produkowaniu coraz to lepszych towarów. Na ogół produkuje się razem drzwi, okna i podłogi. Producenci dbają o zadowolenie klientów, toteż drzwi są już nie tylko funkcjonalne ale i odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz posiadają niezwykle ciekawe wzory i są produkowane w innowacyjnym designie.
Na rynku jest wielu producentów drzwi, toteż każdy z nich chce aby jego towar był jak najlepszy i dotarł do coraz to większej ilości odbiorców. Propozycje drzwi są przeróżne i na pewno coraz bardziej trwalsze i ciekawsze. Drzwi zdobi się szkłem lub aluminium, tworzy się drzwi coraz bardziej trudne do sforsowania.