Architekci wnętrz – architekci wnętrz to oczywiście pewnik, że mieszkanie zaprojektowane przez jednego z nich najprawdopodobniej będzie odzwierciedlało wszystkie twoje wymagania. Tacy architekci posiadają duże doświadczenie, wiedzę a także wiedzą jak szukać i gdzie dostaną najciekawsze najtańsze produkty. Choć koszt takiego projektu nie jest najniższy to wart jest swojej ceny.

Pamiętaj, że chcesz urządzić mieszkanie, w którym będziesz się czuł dobrze. Architekta wybierz w zależności od grubości twojego portfela i od skali projektu. Nie zapominaj, że projekt to tylko początek wydatków więc dobrze je zaplanuj.

Jeśli zdecydowałeś się na konkretnego projektanta to nie zapomnij jasno mu przedstawić czego oczekujesz. Pomocne będą takie informacje jak twoje ulubione kolory a także czym się zajmujesz na co dzień. Inaczej projektuje się mieszkanie dla całej rodziny z dziećmi a inaczej dla biznesmana. Istotny tez jest sposób prezentacji projektu. Jedni architekci przedstawiają tylko projekt koncepcyjny, czyli rozrysowane ściany i całe wyposażenie na płaskim rzucie inni natomiast oprócz tego prezentują wizualizację komputerową, która pozwala obejrzeć przygotowane pomieszczenia na obrazie trójwymiarowym. Nie zapomnij także zapytać, czy otrzymasz rysunek techniczny dla wykonawcy a także spytać, czy istnieje możliwość nadzoru budowlanego na całym projektem.