Napoje alkoholowe są nieodłącznym elementem spotkań towarzyskich każdego rodzaju. Pojawia się zarówno w czasie eleganckich bankietów, jak i niezobowiązujących domówek. Przy obecnym szerokim wyborze trunków w sklepach, trudno zdecydować się na konkretny trunek.

Piwo jest niskoprocentowym, najbardziej popularnym z alkoholi. Kojarzy się ze spożywaniem go w plenerze, na przykład przy ognisku, bądź w trakcie różnorakich festynów. Dobrze sprawdzi się również na nieformalnych, domowych spotkaniach.

Wódka jest pierwszym skojarzeniem, jeśli chodzi o alkohole w Polsce. Znajduje się na polskich stołach zarówno na rodzinnych imieninach, oficjalnych uroczystościach, a nawet biznesowych kolacjach. Nie każdemu jednak odpowiada jej ostry smak. Rozwiązaniem są wódki smakowe, np. popularna cytrynówka. Jest to zdecydowanie smaczniejsza opcja, którą w szczególności polubią panie.

Wino kojarzy się natomiast z wykwintnymi przyjęciami oraz romantycznymi kolacjami i randkami. Jest to wyrafinowany trunek, który doskonale pasuje do wyrafinowanego jedzenia. Możemy wybierać w rozmaitych rodzajach.

Niezależnie od tego czy pijemy tanie piwo, cytrynówkę, czy też wino z wysokiej półki, pamiętajmy o zachowaniu umiaru.