Tezy o tym, że polska architektura nie ma się czym pochwalić, można wypowiadać tylko będąc kompletnym ignorantem, lub usiłując sprowokować cudze zdenerwowanie. Sam sporo podróżuję, zarówno po Polsce, jak i po Europie i mogę z czystym sumieniem zapewnić, że przynajmniej jeśli chodzi o urodę naszych miast, nie mamy się czego wstydzić.

Nawet infrastruktura drogowa i kolejowa, która jeszcze do niedawna stanowiła piętę achillesową naszego kraju (o polskich drogach i dworcach opowiadano sobie żarty nie tylko u nas, ale również na zachodzie) uległa radykalnej poprawie – dworce kolejowe zostały wyremontowane lub przebudowane, tak aby zaczęły stanowić reprezentacyjne obiekty. Wybudowano autostrady i drogi ekspresowe, dzięki którym poruszanie się po naszym kraju samochodem stało się łatwe i przyjemne (choć bynajmniej nie tanie).
Miasta natomiast zawsze mieliśmy piękne i jeśli ktoś tego nie jest w stanie dostrzec – mogę mu tylko współczuć. Całe szczęście, że nie wszystkie polskie zabytki zostały zniszczone podczas wojny.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.