Zupy stanowią niezastąpiony składnik naszej diety. Pozwalają jednocześnie najeść się, a także uzupełnić płyny, których często wypijamy zbyt mało w ciągu dnia. W niektórych domach nadal stanowią nieodłączny składnik dwudaniowego posiłku. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się tak zwane zupy-kremy.
Dania tego rodzaju charakteryzują się większą gęstością niż tradycyjna zupa. Wszystko dlatego, że zawarte w nich składniki zostają zblendowane w taki sposób, by tworzyć swojego rodzaju przecier. Do zagęszczenia kremu często stosuje się dodatkowe składniki, na przykład gęstą śmietanę lub jogurt. Dobrze sprawdzi się tutaj również dodatkowa porcja ziemniaków, które po przetarciu nadadzą potrawie odpowiednią konsystencję.
Co można wykorzystać do gotowania zupy-kremu? Okazuje się, że niemal wszystko. Do przygotowania kremu przyda się niemal każde warzywo, które znajdziesz w swojej lodówce. Zarówno białe warzywa (kalafior, seler, pietruszka, por czy cebula), jak i te bardziej kolorowe (marchewka, buraczki) mogą smakować pysznie podane w ten sposób.