W idealnym świecie każdego dnia masz wystarczająco dużo czasu i siły, by wybrać się na zakupy spożywcze. Dzięki temu kupujesz wszystkie potrzebne produkty, a następnie przygotowujesz w domu pełnowartościowy posiłek. Niestety, idealne wyobrażenie świata niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Czasami potrzebujesz przygotować prosty obiad z tego, co znajdziesz w swojej lodówce.
Dobrym pomysłem na szybki i łatwy w wykonaniu obiad są na przykład ziemniaki w połączeniu z jajkiem sadzonym lub jajecznicą. Jeśli masz w garnku ziemniaki z poprzedniego dnia, możesz zrobić swojego rodzaju omlet. Wystarczy prosty dodatek warzywny, na przykład mizeria czy gotowana fasolka, by obiad cieszył podniebienie i przywoływał wspomnienia z dzieciństwa.
Ciekawym rozwiązaniem na prosty obiad jest również tradycyjne poznańskie danie – pyra z gzikiem. W tej potrawie ugotowane ziemniaki podaje się z białym serem, wymieszanym z cebulką lub szczypiorkiem i przyprawami. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku ziemniaki gotowane w mundurkach.