Kiedy grozi nam leczenie kanałowe?

Ból zęba jest najgorszym ze znanych nam bólów. Czasami jest tak ostry, że czujemy, iż mamy sparaliżowana całą twarz. Ból, który bardzo ciężko jest uśmierzyć, spowodowany jest stanem zapalnym miazgi. Obowiązkowa jest tutaj wizyta w gabinecie stomatologicznym, gdyż najprawdopodobniej musimy poddać się leczeniu kanałowemu.

Leczenie kanałowe Warszawa posiada bardzo dużą liczbę świetnie wyposażonych gabinetów stomatologicznych zajmujących się tymi zabiegami, polega na usunięciu zaatakowanej miazgi z zęba. Najpierw jednak stomatolog skieruje nas na dodatkowe badania, zwłaszcza wtedy kiedy w grę wchodzi zbieg pod narkozą. Dodatkowo stomatolog zleci zrobienie prześwietlenia, aby upewnić się co do swojej diagnozy.

Po usunięciu zainfekowanej miazgi oraz próchnicy stomatolog oczyści kanały i zapełni je odpowiednią substancją. Teraz pora na założenie plomby i zabieg zostaje zakończony.
Zabiegu można jednak uniknąć w bardzo prosty sposób, wystarczy tylko odpowiednio i systematycznie dbać o swoje uzębienie.