W dzisiejszym artykule zamierzam przedstawić w możliwie zrozumiały sposób podstawowe zasady gry w squasha. Mam nadzieję, że ten krótki tekst zainteresuje tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zetknąć się z tą grą, a także wyjaśni nieco spraw początkującym.
A zatem, rozgrywka polega na odbijaniu piłki o ścianę. Musi się to odbywać w obrębie pola, którego granice wyznaczają nakreślone, bądź też namalowane na podłodze linie. Należy tutaj zaznaczyć, iż sama linia nie zalicza się do obrębu pola. Jeśli piłka odbije się od niej, jest to traktowane, jako aut. Widzimy więc, że pod tym względem rozgrywka różni się od tenisa ziemnego dość znacząco.
Jednakże poza tym jest ona bardzo podobna. Używa się praktycznie identycznych piłek i rakietek. Rozpoczęcie gry również ma miejsce poprzez serwis. Osobę rozpoczynającą zazwyczaj losuje się poprzez zakręcenie rakietą. Ten, kto został wylosowany będzie od tego momentu serwował tak długo, aż straci punkt.
Standardowo każdy mecz powinien trwać tak długo, aż któryś z zawodników zdobędzie jedenaście punktów. Tutaj możemy dostrzec podobieństwo raczej do tenisa stołowego. Jeśli jednak mamy do czynienia z dziesięcioma punktami po obu stronach, to zwycięzca musi zdobyć dwa punkty przewagi.
Jeśli kogoś zainteresowała taka gra, jak squash Warszawa oferuje kilka miejsc, gdzie można w nią zagrać.