W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa wśród pracodawców tworzenie bogato wyposażonych kącików kawowych, w których pracownicy mogą chwilę, odpocząć, porozmawiać i nabrać motywacji do dalszej ciężkiej pracy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż mówimy o dobrej prawdziwej kawie a nie o tanim, rozpuszczalnym syfie. Według mnie, nie ma nic wspanialszego niż zapach prawdziwej, świeżo zmielonej kawy w pracy, aż chce się żyć. Jeśli chcemy znacząco zwiększyć motywację pracowników powinniśmy pomyśleć o zakupie specjalnego sprzętu do parzenia kawy. Moim zdaniem naprawdę warto, ekspresy do biura szybko nam się zwrócą, dzięki zwiększonej produktywności naszych pracowników.
Naukowo udowodniono, iż kawa ma działanie prozdrowotne, a dzięki zawartej w niej kofeinie działa na nas pobudzająco. Aczkolwiek musimy pamiętać o umiarze jak w każdej dziedzinie naszego życia. Ja bardzo chętnie ją piję nie tylko w pracy, ale również w domu. Moim zdaniem rozsądna ilość to 4 maksymalnie 5 filiżanek na dzień. Nie ma sensu przesadzać, bo to prędzej czy później odbije się na naszym zdrowiu.
Według mnie picie kawy ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, ponieważ pomaga w rozmowie z drugą osobą, ie mam na to naukowych dowodów. To tylko moje osobiste spostrzeżenia. Przy filiżance kawy wiele razy udało się rozwiązać niejeden problem z pozoru bez wyjścia.