Koty współcześnie stały się bardzo popularne w polskich domach, szczególnie u młodych osób. Nic w tym dziwnego, to niezwykle urocze, schludne i bezproblemowe zwierzęta. W jaki sposób je żywić, aby były zdrowe?

Wiele osób nadal zostawia swoim kotom resztki z obiadu. Jest to dość nieodpowiedzialne,, bowiem nasz pokarm nie zastąpi prawdziwej karmy dla zwierząt. Kot jest zwierzęciem mięsożernym, mającym problemy z trawieniem szeregu substancji popularnych w naszej diecie – skrobi, glutenu, laktozy. Dlatego warto inwestować w specjalistyczne jedzenie dla naszego mruczka. W każdym sklepie karmy dla zwierząt występują pod postacią mokra oraz suchą. Pamiętajmy, że większość kotów wodę czerpie z pożywienia, dlatego też puszki powinny stanowić podstawę diety mruczka, która może być jedynie uzupełniana formą suchą.

Adopcja zwierzęcia to duża odpowiedzialność, jeśli się decydujemy na ten krok, powinniśmy dbać o naszego kota jak tylko potrafimy. Bardzo istotny jest pokarm, który podajemy pupilowi, bowiem to on może mu zagwarantować długie i zdrowe życie.