Były członek Red Hot Chili Peppers gitarowy Bóg – John Frusciante zapowiedział wydanie nowego materiału pod akronimem Trickfinger. Tak samo zatytułowany krążek – Trickfinger – zostanie wydany przez Acid Test (wytwórnia) siódmego kwietnia bieżącego roku.

Płyta odznacza się odejściem Frusciante od brzmień rock’n’rolla na rzecz eksperymentalnej elektroniki i cytując „and the world of acid house”.
W liście, który będzie dołączony do albumu Frusciante tłumaczy zmianę w swoim podejściu do muzyki:

„5 lat temu zacząłem podchodzić poważnie do tego jak chce podążać za moim marzeniem tworzenia muzyki elektronicznej, i bycia producentem własnej twórczości.

Na 10 lat przed tym, grałem na gitarze wraz z szeroką gamą różnych typów zaprogramowanej muzyki syntezatorów oraz stylów opartych na emulacji tego co słyszałem, którą próbowałem odwzorować najlepiej jak mogłem. Zrozumiałem, że muzycy są w stanie odkryć nowe słownictwo muzyczne po poznaniu języka maszyn.

W 2007 roku, zacząłem się uczyć, jak programować wszystkie instrumenty, które nam kojarzą się nam z muzyką acid house. Przez około siedem miesięcy nie nagrywałem niczego. Wtedy zacząłem nagrywanie na nowo, odtwarzając około 10 synchronizowanych maszyn przez mały mixer do nagrywarki CD. To wszystko było eksperymentalnym stylem acid house, moje umiejętności w tworzeniu rockowej muzyki nie miały tu w ogóle znaczenia. Straciłem zainteresowanie tradycyjnym stylem tworzenia muzyki i byłem podekscytowany znalezieniem nowych metod tworzenia muzyki.

Chciałbym otoczyć sie maszynami, jednego typu, a następnie drugiego i czerpać radość z tego procesu do końca.”

Możecie zapoznać się z całą listą utworów nadchodzącego albumu, która znajduje się poniżej. Niżej możecie odsłuchać nowy utwór Trickfingera zatytułowany „After Below”, dzięki uprzejmości matczynej wytwórni Acid Test, którą jest Absurd Recordings.

Trickfinger:

1. After Below
2. Before Above
3. Rainover
4. Sain
5. Exlam
6. 85h
7. 4:30
8. Phurip